Rektörlükte korona alarmı

Türkiye’de koronavirüs vaka sayılarına göre risk haritası oluşturuldu. Vaka sayılarının az olduğu bölgelerde normalleşmeye geçildi. Orta riskli sarı alanda yer alan Denizli’de bir çok kısıtlama kaldırıldı.

Üniversitelerde 2020-2021 Eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı eğitiminin yürütme şekli akademik birimlere bırakıldı. Pamukkale Üniversitesi ise bununla ilgili bir duyuru yayınlayarak, bazı uygulamalı derslerin yüz yüze yapılmasını kararlaştırdı.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan genelgeyle 2 Mart itibarıyla kamu kurum ve kuruluşları normal düzen ve mesai saatlerinde çalışmalara başladı. Pamukkale Üniversitesi’de bu tarihten itibaren tam zamanlı olarak çalışmaya başladı.

Bu gelişmelerin ardından rektörlük binasında bulunan idari birimlerde çok sayıda çalışanın koronavirüse yakalandığı öğrenildi. Özellikle Yapı İşleri Daire Başkanlığı’nda 15’e yakın personelde koronavirüs çıktığı, rektörlük çalışanlarının ise bu durumdan tedirgin olduğu ileri sürüldü. Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı’nda da koronavirüs vakalarının olduğu iddia edildi.

Kaynak: Paü Burada .com