CHP’li Mersin AKP’li Posacı’ya tepki

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Dün yerel medyada AKP vekili Posacı’ya ilişkin bir haber okudum, 340 milyonu aşan maliyeti tümüyle Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ tarafından, yani Aydın halkı tarafından ödenen İkizdere Barajı ile ilgili olarak, biz faiz almıyoruz bu devirde babası oğluna faizsiz para vermez diyor…

Bu ibretlik cümlelerin sahibi bir AKP Aydın milletvekili arkadaşlar. İşte bunların kamu yatırımlarını indirgediği düzey bu. Bir baba ile oğlu arasındaki ilişkiyi bile faiz üzerinden ciroluyorlar kafa yapısına bakın hele!

Aslında faiz istemeliymiş İkizdere için de istememiş, lütfetmişsiniz beyefendi, bu şehirden bir de faiz isteseydiniz ne gerek vardı. Bakın ASKİ tam 72,5 milyon eski parayla 72,5 trilyon lira ödedi, ödemeye de devam ediyor. Büyükşehir Belediyemiz, ASKİ, çalışıyor üretiyor projelendiriyor, vatandaşın her alanda yanında oluyor. Peki Rıza Bey ve havarisi ne yapıyor? Hasetlerinden çatlıyor, kıskanıyor. Üzgünüm ama bu Büyükşehir sizi kıskandırmaya devam edecek, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı kusura bakmayın olur mu?